Ne Arıyorsunuz ?
  • Görüşme Saatleri : 09:00 - 21:00

Online terapi nedir?

Online terapi günümüzde COVİD-19 ile daha çok konuşulmaya başlamış terapi çeşididir. Birçok terapist tarafından online terapi daha önceki süreçlerde de tercih edilmekte ancak bu kadar talep görmemekteydi. Online terapi ve yüz yüze terapi arasındaki farklardan birisi ortam farklılığıdır. Terapide görüşmeler Zoom, Skype vb. görüntülü iletişim kanalları üzerinden yapılmaktadır. Danışanlardan gelen sorular üzerine şunu belirtmek isterim ki; online terapinin iyileşme sürecine olumsuz yönde bir etkisinin olup olmadığı ile ilgili araştırmalar yapıldığında yüz yüze terapide olduğu gibi iyileşme sürecinin aynı şekilde ilerlediği sonucuna varılmıştır.

Online terapiyi, şehir dışında yaşıyorsanız, terapi imkanlarınız bulunduğunuz yerlerde kısıtlıysa, yolda ve trafikte zaman harcamak istemiyorsanız, çalışma saatleriniz yüz yüze terapi için uygun değilse, fiziksel problemlerden dolayı evden çıkmakta zorlanıyorsanız bu şartlar altında tercih edebilirsiniz.

Online Terapi Hangi Rahatsızlıklar için Uygundur?

Depresyon

Motivasyon Eksikliği

Sosyal Fobi

Kaygı Bozuklukları

İlişkisel Problemler

Akran Zorbalığı

Öfke Problemleri

Obsesif-Kompulsif Bozukluk

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Ders Başarısında Düşme

Yeme Bozuklukları

Sınav Kaygısı

Online Terapi Hangi Psikolojik Problemler için Uygun Değildir?

Psikoz ve intihar eğilimi olan kişiler için uygun olmayabilir.

Online Terapide Seans Ücretleri Değişir mi?

Online terapi seans ücretleri ve yüz yüze terapi seans ücretleri arasında farklılık bulunmamaktadır. Seansımız başlamadan önce seans ücretini size gönderilen hesaba yatırmanız gerekmektedir.

online terapi

Online Terapide Fiziksel Ortam Nasıl Olmalıdır?

Yalnız olabileceğiniz bir oda, oturabileceğiniz bir sandalye, iyi bir internet ağ bağlantısı, kamerası ve sesi çalışan bir bilgisayar, tablet vb.

Call Now Button